PZSP w Olszance,    49 - 332 Olszanka 94,     woj. opolskie,     tel. (77)4129717,     e-mail: zs_olszanka@wodip.opole.pl,    fax (77)4129602

 Strona główna PZSP

Gimnazjum

 Aktualności

 Historia szkoły

 Lokalizacja

 Rada Rodziców

 Samorząd Uczniowski

 Nauczyciele

 Dokumentacja

 Absolwenci

 Uczniowie

 40-lecie szkoły

Informacje

 Kalendarz

 Podręczniki

 Zajęcia dodatkowe

 Plan lekcji

 Kółka w szkole

 LOP

 PCK

 Wymiana pol. - niem.

 Egzamin gimnazjalny

Sport

 Trójbój siłowy

 Liga szkolna

Sukcesy

 Sport

 Sztuka

 Inne

Wydarzenia

 Rozpoczęcie roku szk.

 Pasowanie

 DEN

 Dzień Niepodległości

 Andrzejki

 Mikołajki

 Wycieczki

 Jasełka

 Wigilia

 Spotkanie ze sztuką

 Golcowie z wizytą

 Walentynki

 Pierwszy Dzień Wiosny

 Pamiętamy o Papieżu

 Święto Patrona

 Dzień Bibliotekarza

 "TOBIE POLSKO"

 Bal  karnawałowy

 Ferie zimowe

 Dzień Kobiet

 Dzień Ziemi

 Dzień Otwarty szkoły

 Konstytucja 3 Maja

 Trzymaj formę

 Dzień Matki

 Szkoła bez przemocy

 Dzień Dziecka

 Bal gimnazjalny

 Szkoły na piątkę

 Koniec roku szkolnego

 

 

 

DZIEŃ KOBIET

2012/2013

"Piękna kobieta podoba się oczom, dobra kobieta - sercu".
Napoleon Bonaparte

"Szczęścia, uśmiechu, radości, spełnienia marzeń, ..." - te i wiele innych ciepłych słów kierowali nasi mężczyźni do wszystkich kobiet w piątek 8 marca.
Na twarzach dziewcząt i pań pracujących w naszej szkole od rana gościł uśmiech. Mamy nadzieję, że taki radosny nastrój będzie im towarzyszył na co dzień, czego z całego serca życzymy.

album fotografii
wyk. Wioletta Perkowska

 

2011/2012


fotografię wykonała Wioletta Perkowska

Ósmy marca w naszej szkole był dniem szczególnym. Chłopcy składali życzenia swoim nauczycielkom, koleżankom. Na twarzach pań i dziewcząt można było zauważyć nie znikający tego dnia uśmiech.


 

2010/2011

"Kobieta na przestrzeni epok" tak pokrótce można zatytułować humorystyczne przedstawienie z okazji Dnia Kobiet przygotowane przez uczniów klasy 2 b gimnazjum pod okiem wychowawczyni pani Beaty Bajcer.
Inscenizację oglądali uczniowie szkoły podstawowej, uczniowie gimnazjum, a także nauczyciele i inni pracownicy szkoły.
Komiczne stroje, zabawne teksty i wspaniała gra aktorów wywoływały salwy śmiechu. Były życzenia dla pań, kwiaty, drobne upominki dla wszystkich dziewcząt w szkole wręczane przez kolegów z klasy.

album fotografii

 

   „Baby, ach te baby „

Wzdychali kiedyś Andrzej Zaucha i Ryszard Rynkowski. Wtórowała im Alicja Majewska, przekonując, że warto „Być kobietą”. To właśnie przedstawicielki płci pięknej były powodem „zamieszania” w Olszance z okazji zbliżającego się Dnia Kobiet.

            Wyjątkowo burzliwa była historia tego święta. Początkowo obchodzono je z wielką pompą. W czasach Polski Ludowej panowie z determinacją przemierzali sklepy w poszukiwaniu rajstop, nieodłącznym upominkiem był też czerwony goździk. W 1993r premier Hanna Suchocka zniosła to święto jako skażone ideologią komunistyczną. Ostatnio jednak wychodzi z mroków zapomnienia, choć nie posiada już tak uroczystego charakteru.

             Nasi gimnazjaliści, jak na gentlemanów przystało, nie zapomnieli o swoich paniach. Razem z p. B. Bajcer i J. Mędrzechowską przygotowali niezwykle humorystyczny skecz. Najpierw prof. Alfred Gryzipiórek wygłosił guasi-naukowy odczyt na temat kobiety. Dokładnie ją scharakteryzował. Według jego teorii jest dziwną istotą, która bez przerwy płacze bez względu na okoliczności: raz ze szczęścia, innym razem z rozpaczy.  Ma silnie rozwiniętą potrzebę mówienia – potrafi mówić 24 godziny na dobę o znajomych, przyjaciółce, koleżance, kosmetykach, strojach.

 Później odbyliśmy swoistą podróż w czasie i przestrzeni, obserwując rozwój  relacji damsko- męskich. Dzięki „Pamiętnikowi Adama i Ewy” Marka Twaina, cofnęliśmy się aż do czasów biblijnych i tam byliśmy świadkami pierwszego spotkania naszych Prarodziców.  Następnie Penelopa i Odyseusz starali się wyjaśnić kwestię dwudziestoletniej nieobecności małżonka.

 Ona - wierna , stęskniona ,opędzała się od natrętów kiedy ten utracjusz, niewdzięcznik i niegodziwiec hulał z kolegami po świecie. Obejrzeliśmy także jeden odcinek telenoweli „M jak miłość”, z tym że postać romantycznego wrażliwego amanta zastąpiona została przez rycerza, który ze swoim średniowiecznym przodkiem niestety miał niewiele wspólnego.

Na koniec wszystkie panie usłyszały życzenia i zostały obdarowane drobnymi upominkami. Uczniowie szkoły podstawowej również pamiętali o swoich małych kobietkach. Przygotowani przez p. H. Ryszkaniec uczcili marcowe święto prezentując wiersze i piosenki. Po uroczystości uczniowie rozeszli się do klas i tam nasze młodsze koleżanki otrzymały urocze niespodzianki.

Wszystkie kobiety w naszej szkole mogły poczuć się tego dnia wyjątkowo. Mamy nadzieję, że nasi panowie częściej będą pamiętać o swoich uroczych koleżankach.

                                                        Uczennice PG w Olszance

Z okazji Dnia Kobiet pragnę złożyć Ci życzenia,
wszystkiego najlepszego,
dużo szczęścia, by w każdym dniu roku
uśmiech na twarzy Twej gościł tak samo
często, jak w tym dniu.
Bądź zawsze szczęśliwa, złym losom
nieznana, uprzejma, czuła, tkliwa,
przez wszystkich kochana.

 

Święto naszych pięknych, mądrych wspaniałych Pań! Obchodzimy uroczyście: bukiet kwiatów, ciepłe słowo, uśmiech na twarzy, strój galowy! Każda kobieta w naszej szkole i ta duża, i ta mała mogła dziś poczuć się wyjątkowo. Z tej okazji uczniowie naszej szkoły, pod opieką Pani B. Lemiszki i P. I. Dzięgielewskiej, przygotowali montaż słowno - muzyczny opowiadający o nieprzeciętnych kobietach pojawiających się na kartach historii.

 

 

 

Copyright © Publiczny Zespół Szkolno - Przedszkolny w Olszance - 2006. All Rights Reserved. Wszelkie prawa zastrzeżone.